Кар’єрна консультація: чи компанія стежить за вами?

Компанії стежать за своїми робітниками

В нашій рубриці «Кар’єрна консультація» сьогодні обговоримо питання, пов’язані зі стеженням компаній за своїми працівниками.

Почнемо з однієї цифри — у нещодавньому опитуванні Glassdoor 36% працівників визнали, що вони не впевнені, чи стежить за ними роботодавець.

ЗМІСТ

1. Що таке моніторинг співробітників?
2. Чи законно відстеження працівників?
3. Хороші та погані сторони моніторингу
4. Чи стежить за вами ваш роботодавець?
5. Перегляньте свій контракт і правила
6. Ставте запитання

Що таке моніторинг співробітників?

Моніторинг співробітників означає, що ваш роботодавець спостерігає та перевіряє вашу робочу діяльність або продуктивність. Ця кар’єрна консультація може надати вам уявлення про цей феномен, який останнім часом значно поширився.

Що саме можуть відстежувати? Ось короткий перелік:

Робочий час і відвідуваність. Засіб відстеження робочого часу дає вашому начальнику змогу бачити ваші переміщення — навіть коли ви перебуваєте віддалено. Деякі співробітники використовують різні хаки, щоб створити ілюзію справжньої роботи. Тож компанії стають все більш вправними у виявленні цих обхідних шляхів

Продуктивність. Незалежно від того, скільки завдань ви відзначаєте на платформі керування проектами чи скільки миттєвих повідомлень ви надсилаєте за один день… Використання трекера продуктивності є одним зі способів роботодавців оцінити, скільки ви виконуєте

Зв’язок. Деякі компанії встановлюють програмне забезпечення для відстеження й аналізу всіх повідомлень — електронних листів, миттєвих повідомлень тощо, — які ви надсилаєте й отримуєте на пристрої компанії

Безпека. від відеоспостереження до моніторингу мережі. Багато компаній використовують моніторинг співробітників не лише для того, щоб стежити за роботою, але й для захисту організації від крадіжки, витоку даних або будь-якої іншої підозрілої діяльності

Чи законно відстеження працівників?

Коротка відповідь: Так.
Спостереження за працівниками може здатися агресивним або навіть неетичним, але це законно (якщо не порушуються права громадянина на приватність його особистого життя). В наших реаліях, скажімо відверто, дуже рідко можна довести таке порушення прав.
В Україні також відстежування діяльності працівників не є порушенням закону. Звісно, якщо це відбувається з урахуванням дійсних норм законодавства.

компанії відстежують дії працівників
Хороші та погані сторони моніторингу

Для компаній відстеження робочого часу співробітників або інше подібне програмне забезпечення для моніторингу здається хорошим способом бути в курсі. Особливо — коли людей немає в офісі й важче підтвердити, що вони справді працюють.
За останніми оцінками, майже 80% роботодавців використовують певні заходи для моніторингу для відстеження продуктивності співробітників і активності в Інтернеті.

З «мінусів» такої практики можна зазначити:

  • Нижча продуктивність: У нещодавньому опитуванні Glassdoor 41% працівників сказали, що стеження робить їх менш продуктивними. Ймовірно — через підвищену тривожність і параною.
  • Недовіра. Стеження вказує на те, що бос не може довіряти працівникам виконувати роботу без пильного нагляду. Ретельна перевірка підриває довіру працівників і змушує їх почуватися неспроможними та малокерованими
  • Зниження морального духу. Дослідження показують, що контроль за працівниками збільшує стрес і знижує задоволеність роботою. Це, своєю чергою, призводить до загального зниження морального духу працівників.

Повернемося до того, на що робить акцент наша кар’єрна консультація.

Чи стежить за вами ваш роботодавець?
  • Ваш комп’ютер працює повільніше, ніж зазвичай? Деяке програмне забезпечення для відстеження використовує багато ресурсів, що може призвести до низької продуктивності та збоїв.
  • Ваша веб-камера світиться? Деякі компанії використовують комп’ютерну веб-камеру, щоб спостерігати за роботою співробітників. Якщо ви бачите, що індикатор веб-камери горить, але ви не використовуєте її для будь-яких цілей, це може означати, що ви під наглядом
  • Чи працюють нерозпізнані фонові процеси? Якщо ви використовуєте Windows 10, клавіші Alt + Ctrl + Del відкриють диспетчер завдань. У вкладці «Процеси» можете побачити, що запущено. Якщо ви користуєтеся Mac – процеси можна побачити у «Службові програми / Монітор активності». Майте на увазі, що деякі компанії приховують програми моніторингу.

Чи здається, що ваш бос передбачає ваші запитання, потреби чи виклики? Чи згадують вони конкретні сценарії  або теми до того, як ви самі встигли натякнути на них?
Це може означати, що вони екстрасенси ). Або – вони отримають інформацію про те, чим ви займалися завдяки спостереженню.

Ну і яка ж кар’єрна консультація без порад… Ось вони.

Перегляньте свій контракт і правила

Варто зазирнути до вашого контракту чи процедур. Там може бути зазначено про відстеження працівників. Якщо ви переглядаєте контракт про потенційну нову роботу, також зверніть на це увагу. Ви, звісно ж, в першу чергу звертаєте увагу на зарплату та пільги. Тож можете пропустити щось важливе щодо ваших прав на конфіденційність або рівня моніторингу співробітників, який використовує компанія.

Ставте запитання

Проведіть шанобливу, відверту розмову зі своїм менеджером, щоб поставити такі запитання:

  • Чи використовують вони програмне забезпечення для моніторингу співробітників?
  • Що конкретно вони відстежують або контролюють? Години? Спілкування? Щось ще?
  • Коли програмне забезпечення для моніторингу активне? Чи активні ці інструменти у неробочий час?
  • Кого вони відстежують? Всіх працівників? Певні команди? Поганих виконавців?

Якщо ваш бос хоче бути чесним і відкритим, ви можете рухатися вперед, маючи реальну інформацію, а не покладаючись на припущення.

Кар’єрна консультація“…Ось посібник про те, як змінити професію та знайти нову роботу, яка вас надихає”

Читайте на нашому сайті:

КАР’ЄРНА КОНСУЛЬТАЦІЯ: ПОГЛЯД З-ЗА СКЛЯНОЇ ДВЕРІ

Наша кар’єрна консультація була б неповною, якщо ми не сказали б ще одну важливу річ.

Не робіть нічого, про що ви не хотіли б, щоб ваш бос дізнався.

за матеріалами glassdoor.com

Метки:
відстежування робітниківкар'єраКар’єрна консультаціяпрофорієнтація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp