Про соціальну відповідальність бізнесу

Рубрика:
Маркетинг
||

Тема, яка озвучена в назві, останнім часом все частіше проходить червоною ниткою в публікаціях бізнес-видань.

Влітку минулого року дніпропетровська Ukrainian CORRECT Group брала участь у проведенні мозкових штурмів у рамках проекту компанії «Київстар» «Спілкування заради майбутнього». Було проведено аналіз матеріалів, отриманих із попередніх мозкових штурмів, учасниками яких були представники нашої компанії.

Тема «Стратегія розвитку бізнесу та суспільства» була розвинена у п’ятому мозковому штурмі, модерування якого здійснював директор компанії UCG Володимир Хуповий.

Цей захід мав велике значення для ходу проекту в цілому, оскільки він виділив найважливіші ідеї лідерів громадської думки щодо соціальної ролі бізнесу.

Володимир Хуповий

Наведу нижче статтю у журналі «Компаньйон» (www.companion.ua), яка безпосередньо пов’язана з нашою консалтинговою діяльністю.

«Спілкування заради майбутнього»

На своєму досвіді «Київстар» демонструє, що бізнес є частиною вирішення, а не проблеми, коли йдеться про соціальні питання.

Для «Київстару» соціальна відповідальність бізнесу – це комплексне поняття, основними напрямками якого є відповідальність стосовно свого продукту, держави, персоналу та соціальних потреб суспільства.

Відповідальність за продукт

Така відповідальність означає:

  • надання споживачам повної та достовірної інформації про продукти та послуги компанії;
  • сувора відповідність усім державним стандартам, що регулюють діяльність у сфері мобільного зв’язку;
  • постійний актуальний діалог із суспільством.

“Київстар” розробив корпоративну декларацію якості. Це офіційна позиція компанії, її добровільне зобов’язання перед абонентами. Такий документ відображає комплексний підхід до формування та забезпечення високої якості для споживача, що складається з якості всіх продуктів та послуг.

Також у рамках відповідального ставлення до свого продукту та послуг «Київстар» розробив і вже не перший рік реалізує дві національні програми: «Мобільна культура» та «Мобільний зв’язок та здоров’я людини».

Перша з цих програм стартувала 2005 р. Поява мобільного зв’язку багато в чому змінила моделі поведінки сучасної людини. Основна мета програми – досліджувати, проаналізувати та сформувати в українському суспільстві основні правила етичної поведінки з мобільним зв’язком як у громадських місцях, так у приватному житті. У 2007 р. до ініціативи компанії приєдналися популярні люди України – громадські діячі, митці та шоу-бізнеси, соціологи. Було проведено всеукраїнське соціологічне дослідження “Вплив мобільного зв’язку на поведінкові норми українського соціуму”. У липні 2007 р. відбулося підписання меморандуму про співпрацю між Міністерством освіти та компанією «Київстар», наслідком якого стало запровадження освітньої програми для середніх навчальних закладів з метою виховання у школярів культури користування мобільним телефоном. У жовтні 2007 р. до програми «Мобільна культура» приєднався найбільший український авіаперевізник – компанія «АероСвіт».

Програму «Мобільний зв’язок та здоров’я людини» також було розпочато у 2005 р. Її мета – інформувати громадськість про всі аспекти користування мобільним зв’язком та розвіяти побоювання з приводу випромінювання телекомунікаційного обладнання. У жовтні-грудні минулого року проведено засідання медіаклубів у восьми обласних центрах України.

Відповідальність державі
На думку співробітників компанії, ця відповідальність полягає у своєчасній та повній сплаті податків, розвитку бізнесу в умовах відкритості та прозорості, роботі відповідно до світових стандартів бізнес-етики.

У більшості розвинених країн кількість сплачених податків є лакмусовим папірцем життєдіяльності компанії: чим більше компанія відраховує до місцевого бюджету, тим більший вплив вона робить на розвиток інфраструктури міста, реалізацію соціальних програм та покращення якості життя населення. Два роки поспіль «Київстар» ставав платником податків номер один у Києві.

Відповідальність перед співробітниками
Це означає: професійний розвиток персоналу, конкурентна вести, соціальне страхування, додатковий соціальний пакет залежно від кваліфікації співробітника.

Концепція «організації, що навчається» стала філософією розвитку компанії. Рух вперед здійсниться набагато швидше, тому що компанія допомагає кожному співробітнику максимально виявляти та розвивати наявні у нього можливості. Ключові принципи програми навчання «Київстару» – орієнтованість на результат, системність та комплексність, облік думки працівників, оптимізація витрат та очікуваних результатів.

Важливою складовою відповідальності компанії щодо співробітників є система мотивації. Це комплекс збалансованих елементів, що забезпечують гідну винагороду праці, у тому числі в емоційному аспекті, а також гарантують умови активної діяльності та повної самореалізації кожного співробітника.

Відповідальність до соціальних потреб суспільства
Усі благодійні програми компанії «Київстар» реалізуються у рамках широкомасштабної соціальної ініціативи «Для людей, для країни!». В даний час програма включає п’ять напрямків.

  1. Підтримка дітей-сиріт, які виховуються у 15 підшефних дитячих будинках по всій Україні. Програма працює з 2004 р. та передбачає не лише надання матеріальної допомоги, а й організацію та проведення для дітей різноманітних захоплюючих заходів. У дитячих будинках обладнано комп’ютерні класи, забезпечено навчання дітей комп’ютерної грамоти. У 2007 р. організовано зустрічі викладачів вишів з учнями 9-х та 11-х класів, майбутніми абітурієнтами.
  2. Іменні стипендії талановитим студентам – майбутнім спеціалістам у сфері телекомунікацій. Щомісяця їх отримують 54 студенти з дев’яти технічних вишів по всій Україні. Проект реалізується з 2003 р. У листопаді 2007 р. відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових праць, який провела компанія. На конкурс було надіслано близько 100 робіт. Їхні автори запропонували цікаві ідеї для галузі телекомунікації, провели власні дослідження та розробки у рамках обраних тем. Президент «Київстару» Ігор Литовченко особисто привітав переможців та вручив кожному з них диплом та ноутбук.
  3. Всеукраїнська програма партнерства «Київстару» із зоопарками та дельфінаріями України стартувала у 2004 р. і на сьогоднішній день охоплює зоопарки Києва, Одеси, Харкова, Миколаєва, Мени, а також найбільший у СНД дельфінарій Одеси та біосферний заповідник Асканія. В результаті реалізації програми ці заклади покращили умови утримання своїх мешканців, облаштували свої території та познайомили відвідувачів із новими тваринами, що з’явилися у зоопарках завдяки підтримці «Київстару». На традиційний день народження жирафів до столиці було запрошено вихованців підшефних дитячих будинків із Запоріжжя та Кіровограда.
  4. Програма, спрямована на подолання проблеми відчуження самотніх людей похилого віку шляхом сприяння організації їхнього дозвілля та надання матеріальної допомоги відповідним спеціалізованим закладам. Вона реалізується з 2005 р. та охоплює 11 геріатричних центрів по всій Україні. Сьогодні «Київстар» постійно дбає про 3,5 тис. одиноких людей похилого віку. Ключовою подією програми у 2007 р. стали концерти Ніни Матвієнко у складі тріо «Золоті ключі», які стали приємним подарунком мешканцям геріатричних центрів. Для людей похилого віку дуже важливо залишатися залученими до життя суспільства. Для цього, окрім прямого надання матеріальної допомоги підшефним геріатричним центрам, у 2007 р. «Київстар» забезпечив кожного з них підпискою на 30 газет та журналів. У січні 2008 р. підписку було продовжено.
  5. Програма допомоги соціальної адаптації інвалідів, в рамках якої надається допомога, а також спеціалізоване обладнання реабілітаційним центрам та навчальним закладам, благодійним фондам. Вона була розпочата в 2004 р. Направлена ​​на активну інтеграцію людей з функціональними обмеженнями життєдіяльності у суспільне життя та сприяє тому, щоб вони мали ширші можливості для свого розвитку. У 2007 р. «Київстар» забезпечив медичною апаратурою три центри реабілітації дітей з функціональними порушеннями здоров’я у Криму, Києві та Львівській області. Обладнання підбиралося з урахуванням потреб та побажань установ. Також передані комп’ютери для облаштування спеціалізованих навчальних робочих місць для студентів із особливими потребами. Комп’ютерний клас обладнано у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут», де навчаються 178 таких студентів. Комп’ютери надано восьми громадським організаціям інвалідів. Також виділено спеціальне обладнання регіональним навчально-консультаційним пунктам міжобласної спеціальної середньої загальноосвітньої школи для сліпих та слабозорих дітей у восьми містах країни.

У 2008 р. планується продовжити програму забезпечення медичним та реабілітаційним обладнанням установ, які надають допомогу інвалідам, розвивати технічні та освітні проекти у сфері інтеграції людей із функціональними порушеннями здоров’я у сучасне суспільство.


Наша компанія знаходиться у Дніпропетровську. Якщо у Вас виникли питання з даної теми, то телефонуйте – проконсультуємо.

Підписуйтесь на наш блог і першими отримуйте повідомлення про нові статті:

[subscribe2]
Метки:
КиевстарответственностьХуповой

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed

Назад
Telegram
Viber
WhatsApp