[ad_1]
Великі досягнення в галузі традиційних та генеративних інструментів штучного інтелекту за останні роки вплинули на рекрутингову індустрію. Співпраця людини та штучного інтелекту вже допомагає компаніям та кандидатам наймати або бути найнятими, а деякі компанії використовують його можливості для автоматизації та оптимізації загальних завдань щодо підбору персоналу.
Сьогоднішні інструменти штучного інтелекту здатні розуміти великі обсяги інформації та генерувати новий контент напрочуд людським способом, і вони стають краще з кожним днем. Це порушує важливе питання для багатьох компаній та рекрутерів: яку роль люди відіграватимуть у процесі підбору персоналу на основі штучного інтелекту у найближчі місяці чи роки?
У цій статті ми покажемо, що рекрутери не перестануть бути потрібними. Вплив штучного інтелекту на рекрутинг величезний, і штучний інтелект може підвищити ефективність рекрутерів, але не замінить їх повністю.
скачати: наш звіт про ІІ та ринок праці
скачати
Тільки люди можуть побудувати міцні стосунки між кандидатом та рекрутером.
Підбір персоналу спрямовано людей. У багатьох випадках рекрутер має по-справжньому розуміти очікування, перспективи та ширші мотиви компаній, у яких він працює, та кандидатів, яких він набирає. Тут необхідні міцні відносини, побудовані на чіткому спілкуванні, і часто саме тісні стосунки між людьми призводять до найбільш успішного набору персоналу.
Навіть у тих випадках, коли відносини кандидата та рекрутера суворо професійні, більшість людей погодяться, що доброзичлива особа та людські зв’язки призводять до кращих результатів. Це підтверджено навіть наукою — у дослідженні, опублікованому в журналі HR Personnel Review, вчені в лабораторних умовах довели, що талановиті співробітники краще реагують на доброзичливого рекрутера.
Результати показали, що учасники тесту, що зіткнулися з дружнім рекрутером на симульованій співбесіді, «більше цікавилися рекрутером, сприймали можливість працевлаштування як більш бажану і з більшою ймовірністю користувалися нею».
Інструменти на основі штучного інтелекту можуть знизити робоче навантаження рекрутера, але вони не можуть створити людські зв’язки, які покращать результати рекрутингу, що підводить нас до наступного пункту.
кандидати довіряють рекрутерам більше, ніж інструментам штучного інтелекту
Основна причина, через яку люди не хочуть використовувати можливості підбору персоналу за допомогою інструментів ІІ, проста — вони не довіряють штучному інтелекту. Це було продемонстровано у численних опитуваннях, насамперед у глобальному дослідженні «Довіра до штучного інтелекту» 2023 року, проведеному КПМГ та Університетом Квінсленду.
Згідно з цим дослідженням, троє з п’яти осіб бояться довіряти системам ІІ, а 67% респондентів повідомили про «низьке» або «помірне» прийняття ІІ. Переважна більшість респондентів визнала, що технології штучного інтелекту приносять низку переваг, але лише половина вважає, що переваги переважують ризики.
скачати: наш звіт про ІІ та ринок праці
скачати
У дослідженні також було проаналізовано рівень суспільної довіри до різних додатків штучного інтелекту. Більшість респондентів не мали проблем із використанням штучного інтелекту для поліпшення медичних діагнозів, але областю використання штучного інтелекту, яка викликала найменшу довіру, був HR.
У дослідницькому звіті не аналізуються причини такого скептицизму щодо найму ІІ, але цифри показують, що кандидати та компанії навряд чи захочуть працювати з рекрутером, який надто сильно покладається на ІІ – заголовки про передові інструменти ІІ дискримінують деяких кандидатів і навряд чи зможуть виправити цю недовіру у найближчому майбутньому.
ІІ матиме труднощі з отриманням знань, необхідні спеціалізованого підбору персоналу.
Причина, через яку популярні сьогодні інструменти генеративного штучного інтелекту можуть зробити так багато, полягає в тому, що вони «навчені» на справді величезних наборах даних, створених на основі контенту, отриманого з Інтернету, книг та наукових журналів. Коли їх спитають, вони можуть відразу ж витягти з цього великого банку докладних знань і дати відповідь практично на будь-яке питання.
Однак знання, необхідні для успішного набору фахівців або нішевих посад, зазвичай недоступні в жодному наборі даних. Інформація про унікальні потреби компанії, цілі та бажання задіяних кандидатів та роботодавців, а також глибша інформація про конкретні продукти, послуги та бізнес-стратегію компанії не може бути зібрана та структурована за допомогою великої мовної моделі (LLM).
Майбутнє штучного інтелекту в рекрутингу — це оптимізація робочих процесів, вирішення завдань, що повторюються, і надання джерела миттєвого зворотного зв’язку та натхнення. Взаємодія людини зі штучним інтелектом — чудовий спосіб найняти професіоналів та отримати підтримку у складному середовищі. Однак робота з вибудовування відносин та створення найкращих збігів все одно вимагатиме залучення фахівців з підбору персоналу.
У міру розвитку штучного інтелекту в довгостроковій перспективі професія рекрутера може стати не так адміністративною роботою, скільки використанням глибоких знань, щоб спрямовувати компанії та кандидатів на правильний шлях розвитку. Ми вже бачимо ознаки цього – за даними HR-аналітичної компанії Aptitude Research, 42% рекрутерів вважають, що штучний інтелект допоможе їм зосередитися більше на стратегічному підборі персоналу та плануванні роботи, ніж на повсякденних операціях.
дізнатися більше про підхід до використання штучного інтелекту на ринку праці
Штучний інтелект істотно впливає на підбір персоналу, а також на інші галузі. Але компанії, які відповідають цьому відповідально, не повинні турбуватися про її вплив на співробітників. Завантажте наш звіт про штучний інтелект та ринок праці, щоб дізнатися факти про ставлення співробітників до штучного інтелекту, потенційні варіанти використання штучного інтелекту при підборі персоналу, а також наші рекомендації для роботодавців, які хочуть почати реалізовувати весь потенціал штучного інтелекту.
скачати: наш звіт про ІІ та ринок праці
скачати
Як повідомляє: RANDSTAD (Польща)