В Україні жінки опановують нові спеціальності: які є професії?

Рубрика:
НОВИНИ
||

Жінки освоюють нові навички.

Жінки все частіше оволодівають професіями, які раніше вважалися суто чоловічими. Перенавчання – вимушений крок. Чоловіки йдуть вперед.

Про це йдеться в матеріалі ТСН.

Як жінки в Україні опановують нові професії

Внаслідок авіаударів Росії по енергетичних об’єктах попит на сонячну енергію в Україні значно зріс. Для забезпечення світлом сонячні батареї встановлюють у школах, лікарнях, житлових будинках, котельнях та водопроводах. І все це — необхідна не тільки одноразова установка, але і подальше обслуговування. Тому в Україні набрали перших монтажників сонячних електростанцій. Основна вимога до кандидатів – наявність технічної освіти.

Навчальний процес монтажників СЕС складається з кількох етапів. Ви повинні навчитися користуватися обладнанням. Вміння монтувати панелі на різні типи покрівлі та розуміти термінологію. Громадська організація виступила з ініціативою навчити дівчат на монтажників СЕС. Вони встановлюють сонячні електростанції в місцях критичної інфраструктури. І вони боролися з кадровою нестачею. А далі буде ще важче.

Монтажниками СЕС стають жінки

Величезною проблемою, яка виникла в результаті повномасштабного вторгнення, є брак робочої сили на внутрішньому фронті. Як тільки чоловіків мобілізують, їх місце можуть зайняти жінки, зрозуміла Джулія. Вона очолює компанію з оренди будівельної техніки та операторів.

«Я зрозумів, що все більше і більше гравців виходять на фронт. Треба встигнути передати досвід
дівчата», — каже він.

Дівчата вчаться керувати екскаваторами та навантажувачами. Інструктор задоволений операторами.

Ніна сьогодні крутить кермо телескопічного навантажувача. Практикує рівну роботу та вирівнювання ґрунту. Вона від душі сміється і зізнається, що зараз у декретній відпустці. У нього троє дітей, молодшому рік.

Зараз Марія вчиться користуватися переднім ковшем екскаватора. У нього є особиста мотивація стати оператором.

«Я хотіла щось кардинально змінити у своєму житті. Біль за втратою брата і страх за сина, який на передовій. Я був виснажений.

Цей тренувальний табір триває дев’ять тижнів. Окрім теорії та практики, оператори також проходять курс з тактичної медицини. Навчаються накладати джгут, зашивати відкриті рани та витягувати людей з-під завалів. Все це безкоштовно для учасників. Основна вимога – почати працювати за фахом після закінчення навчання.

Підприємства борються з нестачею кадрів

Дослідження Мінекономіки показує, що у 2024 році майже кожне друге підприємство матиме труднощі з укомплектуванням вакансій. Основними причинами нестачі робочої сили є мобілізація (67%) та міграція (54%).

У столичному метрополітені відчувається кадровий голод – немає електриків, екскаваторників, токарів та слюсарів. Для заміщення вакансій машиністів почали набирати жінок-друкарок.

В Україні жінки опановують спеціальності, які раніше вважалися «чоловічими»

Одна з жінок вже працює. Інші навчаються. Навчання триває до 11 місяців. Є як теорія, так і навчання на тренажері.

Головна вимога — відмінне здоров’я. Тому працевлаштувати місцевих ветеранів на таку ж посаду практично неможливо. Метро планує перекваліфікувати своїх працівників, які повертаються з війни.
Ця схема працюватиме і на державному рівні.

У Мінекономіки та управлінні праці обіцяють посилити центри профтехосвіти. Їхня мета — удесятеро збільшити кількість спеціалістів робочих професій.

▶ Переглянути фільм можна на YouTube-каналі ТСН за посиланням: ТСН НОВИНИ 23 вересня 2024 | Українські Новини СЬОГОДНІ НАЖИВО

Читайте також:




Як повідомляє: ТСН 1+1 (Україна)

Метки:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения