Що таке інклюзивне робоче місце?

Рубрика:
СТАТТІ
||

Великі компанії по всьому світу стикаються зі зростаючим тиском з боку співробітників, шукачів роботи та акціонерів, які вимагають підвищити свою відданість принципам різноманіття, справедливості та інклюзивності (DEI).

Інклюзивність — це фундаментальна основа DEI, але це один із найважчих елементів для освоєння. Інклюзивність стосується почуття належності, безпеки та прийняття, тому вона суб’єктивна та її важко оцінити. Не завжди можна бути впевненим у тому, що стандарти інклюзивності одного співробітника розділятимуть інші.

Однак дослідження, подібні до нашого дослідження Workmonitor 2024 року, показують, що інклюзивне робоче місце є однією з найпривабливіших особливостей роботодавця для шукачів, і є докази того, що воно може допомогти утримати співробітників і навіть покращити фінансові показники.

У цій статті ми розвіємо побоювання щодо інклюзивності, наведемо приклади того, як насправді може виглядати інклюзивне робоче місце, та запропонуємо деякі ідеї про те, як ви можете почати вимірювати свій поточний та майбутній рівень інклюзивності та загальні показники DEI.

визначення інклюзивності у контексті робочого місця

Інклюзивність – це різноманітність у дії. Йдеться про те, щоб кожна людина могла повністю присвятити себе роботі та відчувати себе прийнятою як член команди, здатного зробити значний внесок, незалежно від статі, етнічної приналежності, віку, сексуальної орієнтації, інвалідності або інших подібних факторів.

Інклюзивність – це більше, ніж цифри: йдеться про досвід співробітників на робочому місці. З цієї причини організація може бути різноманітною, але не інклюзивною — наприклад, якщо співробітники, що належать до меншин, відчувають, що їх не цінують, що їх відмінності не приймаються більшістю або що вони не можуть зробити той самий внесок, що й група більшості. колеги. .

4 людини дивляться нагору в одному напрямку в кімнаті зі скляними вікнами.

4 людини дивляться нагору в одному напрямку в кімнаті зі скляними вікнами.
як у практиці виглядає інклюзивне робоче місце?

Інклюзивність може набувати різних форм залежно від існуючої культури на робочому місці та досвіду співробітників. Нижче наведено деякі характеристики або конкретні практики, які використовуються інклюзивними компаніями, які допоможуть вам зрозуміти, як інклюзивність виглядає насправді. Які з них можна реалізувати у вашій організації?

  • Інклюзивні компанії відзначають широкий спектр свят: багато компаній у Європі та Північній Америці відзначають такі свята, як Різдво та Великдень, пропонуючи подарунки чи беручи участь у заходах після роботи, а також у вільний від роботи час. Окремій компанії складно додати у свій календар нові свята, але можна хоча б звернути увагу на деякі свята, які відзначають співробітники різного походження, наприклад, Рамадан або Дівалі. Це чудовий спосіб дати кожному відчути себе однаково залученим та пов’язаним з командою.
  • Планування офісів оптимізовано для інклюзивності: змішані робочі місця для спільної роботи сьогодні поширені у всіх галузях. Спочатку вони були популярними серед інноваційних технологічних компаній, таких як Apple і Microsoft, які хотіли зламати стару ієрархічну структуру офісу та спонукати співробітників зустрічатися випадковим чином. Цей тип робочого місця також чудово підходить для інклюзивності. Незважаючи на те, що відкриті офісні приміщення сьогодні є нормою, різні групи працівників часто фізично розділені — наприклад, «сині комірці» та «білі комірці». Знищення цих бар’єрів та запровадження загальних конференц-залів або кімнат відпочинку може стати гарним способом спонукати працівників різного походження змішуватись, зменшуючи сегрегацію.
  • Співробітники можуть бути самими собою на роботі – ця фраза зазвичай використовується у контексті інклюзивності. На практиці це означає, що вони можуть бути самими собою і поводитися природно, не побоюючись засудження або виключення.
  • Офіс повністю доступний кожному — як і раніше, існує багато компаній, які претендують на інклюзивність, хоча їхні офіси не повністю доступні для людей з обмеженими можливостями. Відсутність пандусів та ліфтів, важкі двері без сторонньої допомоги та столи без регулювання по висоті – це лише кілька прикладів серйозних проблем, що ускладнюють життя людям з обмеженими можливостями. На інклюзивному робочому місці всі співробітники можуть легко пересуватися об’єктом.
  • Лідери компаній подають гарний приклад. Лідери відіграють вирішальну роль у визначенні та підтримці організаційної культури компанії. Незалежно від того, наскільки старанно відділ кадрів працює над брендингом роботодавця та побудовою організаційної культури, внести зміни буде складно, якщо керівництво компанії не слідуватиме тому, що проповідує. Лідери показують, що вони піклуються про інклюзивність, беручи активну роль в ініціативах компанії щодо забезпечення різноманітності, рівності та інклюзивності та приділяючи час вислуховування співробітників усієї організації.
  • Групи бізнес-ресурсів (BRG) – кожен почувається більш впевнено та захищено, будучи частиною спільноти, особливо на роботі. Бути єдиним представником меншості у великій компанії може бути складно, навіть якщо це інклюзивна компанія. Багато співробітників отримують вигоду від приєднання до груп бізнес-ресурсів, де люди зі схожою освітою чи досвідом можуть збиратися, щоб ділитися ідеями та створювати спільноту. Ці групи добре підходять для виховання почуття власності і є важливим ресурсом керівництва компанії, прагне поліпшити різноманіття, рівність і інклюзивність. Деякі приклади успішних бізнес-ресурсних груп включають групу Abilities in Motion, яка представляє співробітників з обмеженими можливостями, та групу African Heritage для афроамериканських членів команди.
Randstad_Masterbrand_Touch_Illustration_Data

завантажте наш контрольний список для комплексного процесу підбору персоналу

скачати керівництво

Як виміряти інклюзивність на робочому місці?

Інклюзивність описує почуття серед співробітників та загальне ставлення всередині компанії, тому її складніше оцінити кількісно, ​​ніж, наприклад, різноманітність. Однак це не означає, що не слід намагатися за ним стежити.

опитування, що вимірюють інклюзивність

Найкращий спосіб виміряти рівень вашої інклюзивності – запитати своїх співробітників. Тільки вони можуть сказати, чи є організація інклюзивною чи ні. Щоб точно оцінити поточну ситуацію і відслідковувати зміни, найкраще ставити питання в ході регулярно проведених стандартизованих опитувань, які оцінюють досвід працівників на робочому місці. Ви можете розробити ці опитування самостійно, але існує величезний обсяг знань та набір інструментів, які можуть зробити всю роботу за вас, включаючи багато компаній, що спеціалізуються на аналізі різноманітності, справедливості та інклюзивності.

перестати відстежувати

Ви, безумовно, відстежуєте показники звільнення співробітників, тому легко почати розглядати їх із інклюзивної точки зору. Деякі групи співробітників йдуть частіше, ніж інші? Це не завжди означає, що існують проблеми з інклюзивністю, але варто вивчити та виявити потенційні проблеми у вашій організації чи культурі.

діючи на підставі висновків

Якщо зміни не будуть внесені на основі відгуків, отриманих під час опитувань інклюзивності, це може призвести до ще більшого відчуття ізоляції. Тому вам слід планувати зміни до проведення опитувань та повідомляти про свою роботу усієї організації.

про автора

Рандстад Польща

Рандстад Польща

Команда Рандстад Польська

лідер галузі з підбору персоналу


Як повідомляє: RANDSTAD (Польща)

Метки:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения