Обов’язкове знання англійської в Україні: хто без нього не працевлаштується та як вивчити іноземну мову

Рубрика:
НОВИНИ
||

Законодавці кажуть, що навмисне затримали стандарт, щоб вчителі мали час підготуватися.

Народні депутати прийняли закон, спрямований на підвищення рівня володіння англійською мовою серед різних категорій державних службовців, а також молоді українців. Зокрема, англійська мова стане обов’язковою у дитсадках. А також для кандидатів на високі державні посади.

Про це йдеться в матеріалі кореспондентів ТСН.

В Україні з вересня 2026 року в дитячих садках повинні будуть навчати англійської мови. У менших групах – у формі гри, у старших – у формі занять.

Законодавці кажуть, що навмисне затримали стандарт, щоб вчителі мали час підготуватися.

«Це не означає, що всі вихователі дитсадків повинні складати іспит з англійської мови. НІ. Досить того, що якийсь молодий спеціаліст, який щойно закінчив педінститут, а в педінституті англійська мова має бути обов’язковою, звичайно, зможе. навчати. Або це може бути якийсь учитель на чверть ставки, або той, хто вчить першокласників, ну, в початковій школі», – каже нардеп Євгенія Кравчук.

Євген Кравчук

Найбільше суперечок у початковій версії проекту викликала пропозиція повністю прибрати україномовний дубляж фільмів, а лише титрувати фільми. Після бурхливих дискусій депутати вирішили компенсувати кінотеатрам показ фільмів мовою оригіналу. Але таких сеансів не може бути більше 10 відсотків. Причому – у зручний для глядача час.

Через два роки після закінчення воєнного стану кандидати на посаду голови чи заступника голови райдержадміністрації повинні будуть скласти іспит з англійської мови на рівень не нижче В1. Не всі опитані ТСН чиновники готові до такого випробування.

Для цього на порталі «Дія.Освіта» є багато інструментів. Для новачків найкорисніша програма «Промова». Ви можете завантажити його як додаток на свій смартфон або використовувати з комп’ютера. Ви можете вивчати різні мови.

Програма для розмови

Реєстрація займає всього кілька хвилин. Важливо – вам потрібно буде підтвердити свою особу через «Дію», адже «Промова» безкоштовна лише для громадян України – до 26 листопада поточного року.

Завантажити Librarius можуть люди з достатнім рівнем англійської мови. Тисячі книг різних жанрів доступні безкоштовно.

Кандидати на посаду директора університету – ще одна категорія громадян, яким доведеться продемонструвати знання англійської мови. Ректор Івано-Франківського національного медичного університету Роман Яцишин почав вивчати англійську ще за радянських часів. Прийнятий закон вимагає знання англійської не лише від чиновників вищого рівня. Патрульні поліцейські та лікарі швидкої допомоги також повинні мати можливість спілкуватися з іноземцями. Протягом двох років після закінчення воєнного стану оператори швидкої допомоги мають відповідати на дзвінки англійською мовою, а через чотири роки – лікарі відділень невідкладної допомоги.

Читайте також:


Як повідомляє: ТСН 1+1 (Україна)

Метки:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения