В Управлінні інспекторської діяльності ГУНП у Волинській області за підтримки Головного управління ДСНС України у Волинській області відбулося навчання у сфері радіаційних та хімічних загроз.
Надзвичайники прибули на спеціальному автомобілі, завданням якого є транспортування особового складу до місця події, доставка вогнегасних речовин та проведення радіологічної та хімічної розвідки. Фахівці ДСНС провели практичні заняття з використання засобів індивідуального захисту та дезактивації. Також присутніх ознайомили з технікою вимірювання фонових рівнів радіації, шкідливих газів тощо.
Рятувальники пояснили, як завчасно підготуватися та що робити у разі радіаційного ураження. Перш за все, потрібно підготуватися. Для цього квартира і притулок повинні мати:
- ганчірки, скотч, ножиці, вологі серветки;
- вода в пляшках і герметично закриті продукти не менше одного дня;
- препарати від тривожного мішка: при хімічній атаці — атропін, діазепам, активоване вугілля, норфлоксацин, пралідоксим; при променевій атаці – цистамін, йодистий калій;
- аварійна сумка (змінний одяг, документи, ліхтарики, павербанк, гумові рукавички, захисні окуляри, дощовики, гумові чоботи).
РАДІАЦІЙНА АТАКА: АЛГОРИТМ ДІЇ
- Негайно ховайтеся, тому що ударна хвиля знищить все на своєму шляху.
- Якщо ви перебуваєте в приміщенні, закрийте вентиляційні канали вологою ганчіркою або скотчем і перейдіть у кімнату без вікон.
- Після нападу не торкайтеся оточуючих вас предметів — вони можуть заразитися.
- Очікуйте подальші інструкції чи інформацію про евакуацію на офіційних каналах сповіщення
Про вимоги безпеки праці – на інформаційному порталі Держпраці:
Як повідомляє: Державна служба України з питань праці